18 Yaşındayım Araç Kirala’yabilir miyim ?

Samsun Araç  Kiralama – Evet arkadaşlar 18 yaşındasınız, ama hiç bir rent a car firması sizlere araç kiraya vermiyor.Yada verirken tereddüt ediyor, vermekten kaçınıyor.Biz Samsun Havaalanı Oto Kiralama firması olarak sizlere elimizden gelen desteği sunuyoruz.Bizim için küçük büyük ayrımı yoktur.Samsun 18 Yaş Araç Kiralama için bazı şartlarımız vardır diyenbiliriz.Şartdan ziyade ön prova tarzı bir durum..

Öncelikle Araç Kiralama Şartları ‘nı yerine getirmemiz gerekiyor.Bunu hepiniz bilirsiniz bir Ehliyetiniz olmalıdır, Ekip Rent A Car ofisine geldiğiniz yetkili arkadaşlar ile bir Test Sürüşü’ne çıkıp yaklaşık 10 dk. civarında tur attıktan sonra Yetkili arkadaşın onayından sonra araç kiralayabilirsiniz.Samsun Havaalanı Oto Kiralama 18 Yaşında olanlara araç kiralıyor.

18 yaş araç kiralama ile ilgili daha öncede güncel araştırmalar yaparak okurlarımızı bilgilendirmiştik. Çünkü oto kiralama ile ilgili firmaların genel talepleri içerisinde araç kiralama yaş sınırı da bulunmaktadır. Ülkemizde faaliyet gösteren birçok oto kiralama firmasında 22 yaş sınırı bulunmakta. Lüks araçlar içinse Samsun oto kiralama yaş sınırı 25 olarak bir genellemeye sahiptir. Yani rent a car firmalarının çoğunluğu lüks sınıfına giren otomobiller için 25 yaş sınırı koymaktadır. Peki, 18 yaş araç kiralama hizmetinden yararlanmak isteyen bireyler ne yapmalıdır? 18 yaş araç kiralama için istenen belgeler nelerdir? Araç kiralama yaş sınırı ile ilgili istisnalar mevcut mudur?

18 Yaş Araç Kiralama | Samsun Oto Kiralama

18 yaş araç kiralama için ilk önerimiz; bu sektörün markalaşmış firmalarında şansınız bulunmayacağı için daha çok yerel firmalarla görüşmenizdir. Çünkü oto kiralama sektöründe markalaşmış firmaların belirli kuralları vardır ve bu kurallar doğrultusunda araç kiralama hizmeti vermektedir. Dolayısıyla Samsun oto kiralamahizmetinden yararlanmak isteyen, 18 ya da 18 yaş araç kiralama için talepte bulunacak olan kişiler bu kategoride yer alan firmalarla hiç vakit kaybetmemesi gerekir. Özellikle Samsun rent a car  gibi kurumsal firmaların genel talepleri 22 yaş olduğunu daha önceki araştırmalarımızda da belirtmiştik.

18 ve 19 yaş araç kiralama için ikinci tavsiyemiz ise sürücü belgeniz yoksa hiçbir yerde şansınızı denemeyin. Çünkü Samsun rent a car gibi kurumsal firmaların 18 yaş araç kiralama için istediği belgeler; kimlik, firmanın araç kiralama sözleşmesinin imzalanması, nakit para ya da yerine geçerli kredi/banka kartı ve sürücü belgesidir. Bu nedenle Samsun oto kiralama hizmetinden yararlanmak isteyen genç sürücüler, eğer ehliyetiniz yok ise hiçbir rent a car risk almak istemeyecektir. Aslında bu konuda ehliyeti olan birine oto kiralama yaptırayım ama ben kullanayım gibi bir düşünce aklınıza gelebilir. Ancak sürücü belgesi olan bir kişi aracı kiraladığında ek sürücü olarak sizi belirtmesi için de yine size ehliyet sorulacaktır. Dolayısıyla ehliyet şartı ek sürücü için de geçerlidir! Özellikle Samsun rent a car  gibi firmalarda bu kural değişmezdir…

Samsun Havaalanı Oto Kiralama 18 yaşındaki genç kardeşlerimiz için en üst paragrafta gerekli bilgileri yayınlamıştır.Makalemizi ve üst paragrafı okuyan genç kardeşlerimiz bizlere ularaş Samsunda oto kiralama hizmeti alabilirler.