Kiralama Koşulları

Ehliyet ve Yaş

Kiracının kira sözleşmesi sırasında B,C,D grubu araçlar için 22, F,H,K,M grubu araçlar için 26 yaşını doldurmuş olması ve en az 2 yıllık yerli veya geçerli uluslar arası ehliyete sahip olması gereklidir.

Fiyatlar

Fiyatlara yağlama, bakım, üçüncü şahıslara karşı (yasal poliçe sınırları çerçevesinde ) sigorta garantisi dahildir. Katma değer vergisi (KDV) dahildir. Yakıt kiralayana aittir. Şoförlü servis ve rehber istek üzerine temin edilir. Şoförlük ücreti günlük 30 Euro dur. İstek üzerine günlük 5 Euro karşılığı navigasyon kiralanabilir. 48 saat önceden bildirmek koşuluyla çocuk koltuğu günlük 3 Euro karşılığı kiralanabilir.

Kiralama Süresi

En az 3 gündür. Uzun süreli kiralamalar için özel fiyatlar uygulanır

Ödeme

Kira bedeli tahsilatı teslim sırasında yapılır. Araç teslim veya Dönüş: samsuın havaalanı araç kiralama  ofislerinin 10 km. yakında araç teslim almak yada teslim etmek isterseniz ek ücret alınmaz. Eğer araç tesliminiz farklı bir ilde veya bölgede ise makul ücretler karşılığında kolaylıklarımızdan faydalanabilirsiniz.

Genel

Ehliyet ve Yaş: Kiracının kira sözleşmesi sırasında B,C,D grubu araçlar için 24, F,H,K,M grubu araçlar için 24 yaşını doldurmuş olması ve en az 2 yıllık yerli veya geçerli uluslar arası ehliyete sahip olması gereklidir.

Ödeme: Kira bedeli tahsilatı teslim sırasında yapılır. Aracın iadesinde herhangi bir gecikme halinde her ek saat için günlük kira bedelinin 1/3 ü, toplam 3 saati geçen gecikmelerde ise 1 gün bedeli kadar ek ücret alınır. Geçerli Visa, Eurocard, Mastercard, sahiplerinden depozito ücreti alınmaz.

* Trafik kaza raporu ve alkol raporunun kaza mahallinde hemen alınması ve en yakın Ordu Havaalanı Oto Kiralama ofisine 24 saat içinde haber verilmesi gereklidir.

* Kaza, çift taraflı ise, karşı tarafın ruhsat fotokopisi,sigorta poliçesi fotokopisi, ehliyet fotokopisinin kaza mahallinde iken kiracı tarafından temin edilmesi gerekir.

* Aracın alkollü, uyuşturucu etkisi altında ya da yasal hız sınırları dışında kullanılması halinde aracı kullanan tüm hasarlardan sorumlu tutulur.

* Sürücünün alkol ve uyuşturucu madde kullanmamış olması durumunda Ordu Havaalaı Araç Kiralama kaza mahaline en kısa sürede yedek araç temin etmeyi taahhüt eder.

* Sürücü araç kullanırken yasal hız limitlerine uymak zorundadır.

Teslim / İade: Ordu Rent A Car bürolarının bulunduğu kentlerdeki teslimatlarda ve iade sırasında aracın alındığı büroya bırakılması halinde ücret alınmaz, bunun dışındaki durumlarda aracın başka şehirlerde bırakılması halinde kilometreye göre drop charge ücreti alınır.

Trafik Cezaları: tüm Trafik cezaları müşteriye aittir