Samsun Filo Kiralamanın Avantajları

Samsun oto kiralama firmaları, şirketlerin araç ihtiyaçlarını belli bir süre, aylık ödeme ve kilometre için karşılarlar. Böylece şirketlerin yükleri ve riskleri azalmış olur.

Filo kiralama yaparken şirketler, tek bir araca ihtiyaçları olsa dahi samsun araç kiralama hizmetinden yararlanabilirler. Böylece şirketler, araçları satın almak yerine kiralama yaparak maliyetlerini düşürür, bütçe ve zamanlarını şirketlerini büyütmek için kullanırlar.

Filo Kiralama Avantajları Nelerdir?

Şirket için araç kiralamanın işletme için pek çok avantajı bulunur. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

  1. Filo kiralama, şirketlerin sermayelerini etkin kullanmalarını sağlar.

Araç kiralayacak olan şirketlerin tek bir araca ihtiyacı olsa bile her ay eşit miktarda ödeme yaparak, sermayelerini etkin şekilde kullanabilirler. Araç satın almak yerine sermayelerini yatırım yapmak için kullanırlar.

  1. Yaşanabilecek riskleri ortadan kaldırır.

Şirketler araç satın alarak aracın başına gelebilecek tüm riskleri üstlenirler. Ancak bunun yerine filo kiralama durumunda, hasar ve kaza nedeniyle oluşabilecek maddi kayıplar, kiralama firmalarına devredilir. Ancak bu durumunda belli şartları olduğu unutulmamalıdır. Kaza ve hasara sürücünün alkol alması ya da uyuşturucu madde etkisinde olması sebep olduysa, maddi zararları kiralama firmaları üstlenmez.

  1. Şirketler kiralama yaparak, tasarruf edebilirler.

Araç kiralayan şirketler şirket aracı satın almaları durumunda, tüm masraflarını üstlenirler. Ancak araç filosu kiralamaları halinde kasko, trafik sigortası, motorlu taşıtlar vergisi ve periyodik bakımlar gibi giderler ile uğraşmak zorunda kalmazlar. Böylece Samsun rent a car firmalarından araç kiralayan şirketler hem zamandan hem de maliyetten tasarruf etmiş olurlar.

  1. Araç kiralayan şirketler üst segment araç kiralayabilirler.

Şirketler araç satın alımlarında bütçeleri dahilinde davranmak zorundadırlar. Ancak ucuz oto kiralama fırsatlarından yararlanarak üst segmentteki araçlarından da kiralama yapabilirler.

  1. Araç kiralama, ikinci el kaygısını ortadan kaldırıyor.

Araç kiralamak yerine satın alan şirketlerin, ihtiyaçları değişse de araçları değişmez. Değiştirmek istediklerinde ise önce araçları satmaları gerekir. Araç kiralamada ise durum böyle değildir. Şirketler ikinci el değerini düşünmek zorunda kalmazlar.

  1. Şirketler, iş güçlerini sadece işleri için ayırma fırsatı bulurlar.

Şirketler araç satın alımlarında araçların yönetimi ve operasyonel işleri ile de uğraşmak zorundadır. Bu da şirketler için zaman kaybı anlamına gelir. Ancak filo kiralama yaparak, iş güçlerinin tümünü iş konularına ayırabilirler.