Samsun’da Gezilebilecek Yerler- Samsun Araç Kiralama

Samsun, Karadeniz Bölgesi’nin önemli turistik kentlerinden biridir. Tertemiz sahilleri, şifalı kaplıcaları, doğal güzellikleri ve tarihi yapıları ile gezilip görülmesi gereken bir şehirdir. Siz de Karadeniz’in bu nadide kentine yolculuk yapmak isterseniz, Samsun Havaalanı Oto Kiralama’dan araç kiralayabilirsiniz.

Yakakent

Samsun Yakakent, eşsiz doğası ve sahili nedeniyle Samsun’un incisidir. Ayrıca halk kendi arasında Yakakent’i, Gümenez olarak da adlandırmaktadır. Yakakent’in bir tarafı orman diğer tarafı sahildir. Plajları, otelleri ve kafeteryaları ile mutlaka görülmesi gereken bu ilçeyi, Samsun araç kiralamadan kiraladığınız aracınız ile dilediğiniz gibi gezmenin keyfine varabilirsiniz.

Geyikkoşan Sahili

Geyikkoşan Sahili, Karadeniz Bölgesinin en güzel sahillerinden birisidir. Bu sahil, samsunun temiz denizini gözler önüne serer ve burası aynı zamanda bir mesire yeridir.

Samsun rent a car firmalarından kiralayabileceğiniz aracınız ile Karadeniz’in sularında serinleyebilir, geniş ve temiz kumsallarında keyifli vakit geçirebilirsiniz. Uzun bir tatil düşünüyorsanız, Geyikkoşan Sahili’ndeki otellerden birinde konaklamayı tercih edebilirsiniz.

Ladik Gölü

Ladik gölü, Karadeniz seyahati sırasında mutlaka görülmesi gereken bir doğa harikasıdır. Üzerinde küçük adacıklar bulunan bu gölü, Samsun Havaalanı Rent A Car’dan kiraladığınız aracınız ile görme fırsatı bulabilirsiniz.

Göl, günümüzde sit alanı olarak ilan edilmiştir ve çevresinde yapılaşmaya izin yoktur. Ladik gölü geziniz, yapacağınız en huzurlu gezilerden birisi olacaktır.

Akalan Şelaleleri

Samsun Bafra’da yer alan Akalan Şelaleleri, Akalan Köyü’nde yer alır. Büyüklü küçüklü 18 şelaleden oluşur. Çevresinde piknik ve doğa sporları yapılabilir.

Kabaceviz Şelaleri

Samsun’da bulunan bu tabiat harikası şelaleler, il merkezine 32 kilometre uzaklıktadır. Şelalelerin olduğu bölge turizm açısından önemli bir bölgedir. Çünkü burada foto safari, dağcılık, trekking gibi etkinlikler yapılabiliyor. Siz de bu doğa harikasını görüp etkinliklere katılabilmek istiyorsanız, Samsun rent a car firmalarından araç kiralayabilirsiniz.

 Samsun Büyük Cami

Samsun’un en büyük ibadet mekânı olan Samsun Büyük Cami, 1300 yılında yaptırılmıştır. Sarı kesme taştan inşa edilen bu mimari yapının iki minaresi vardır. Kubbesi ise bitkisel motifler ile süslenmiştir. Samsun şehir merkezine yapacağınız gezilerde Samsun Büyük Cami, mutlaka görülmesi gereken mekânlardandır.